info@ceefsprofessional.com

GÜNEŞ ENERJİLERİNDE KULLANIM:

Ceefsmag, güneş enerji sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle; vakum tüplü ve serpantinli sistemlerde kireç tüplerin içerisinde katmanlaşarak, güneşin suyu ısıtmasını büyük oranda engellemektedir. Zamanla, tüplerin içini tamamen doldurup kullanılmaz hale getirmektedir.
Ceefsmag kullanımı ile yüzeylere ve birbirlerine tutunamayan kireç tanecikleri, suyun debisi ile sistemi terk etmektedir. Tüplerin içinde duran halde kaldığında ise; ikinci bir su hareketinde suyun debisi ile sistemden atılacaktır.
Yüksek ısıları gören serpantinlerde; aynı şekilde kirecin azizliğine uğramaktadır. Serpantinlerin içi; zamanla kireç kaplayarak, öncelikle ısı kaybına sonrasında ise, tamamen kapanarak kullanılmaz hale gelmesine sebep olur. Ceefsmag kullanımı ile serpantin iç yüzeyine tutunamayan kireç tanecikleri, suyun debisi ile sistem dışına çıkmaktadır. Ayrıca şamandıranın da kireçlenerek arıza vermesini engellemiş olursunuz.
Kısacası Ceefsmag sisteminizin kullanım ömürünü uzatmaktadır. Ceefsmag ‘ı sisteminizin soğuk su girişine uygulayabilirsiniz.

KULLANIM ALANLARI