info@ceefsprofessional.com

CEEFSMAG !

“Manyetik Kireç Önleyici ” CEEFSMAG üreticisi olarak çıkış ilkemiz; hayatı kolaylaştırmak ve güzel ülkemiz ekonomisine, mümkün olan en büyük katkıyı sağlamaktır. Bunun için; konutta ve sanayide kullanılan, sudaki kireç taşı oluşumunu engellemek üzere “CEEFSMAG”ı geliştirerek piyasaya arz ettik. Ceefsmag, henüz kurulum aşamasında iken; 01.11.2012 tarihinde, Sanayi Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü ve Tübitak tarafından düzenlenen ve ülkemizde ilki gerçekleştirilen İnnovasyon Türkiye (yenilikçi teknolojiler , projeler , buluşlar ) fuarına, ürünümüzün faydalı olduğu düşünülüp, 200 seçkin buluş ve tasarım arasına girerek, düzenlenen bu fuara, katılım için davet almıştır. Yüz binlerce çeşit ürünün arasından seçilerek; Sanayi Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü ve Tübitak ‘ın bizi bu ödüle layık görmesinin haklı gururunu yaşamaktayız.

Ceefsmag üreticisi olarak öncelikli hedefimiz; tüketicimizi Manyetik Kireç Önleyici hakkında bilinçlendirip, kullanımını arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Kireç için kullanılan kimyasal madde, kireçten kaynaklanan enerji kaybı ve kireçten ötürü hurdaya ayrılan tesisat ve makineler düşünüldüğünde, işimizin bir hayli önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu itibarla; CEEFSMAG’ın üreticisi olarak, siz değerli müşterilerimizin takdir ve beğenilerine layık olmak için, daha çok gayret sarf edeceğimizi taahhüt ediyor; işlerinizde başarılar,bol kazançlar diliyoruz. Saygılarımızla.

TEKNİK DETAYLAR


Ağırlıkla ev tipi cihazlar için tasarlanmış cihazımızın gövdesi, tüm dünyada kullanılan temiz su boru hammaddesi olan PPRC ‘den üretilmiştir. Cihazlarımız sızdırmazlık ve basınç testleri yapılarak sizlere ulaşmaktadır. Bağlantı elemanları pirinç malzeme olup, nikel kaplamalıdır. Güç kaynağı olan mıknatıslar dünyanın en güçlü çeşidi Neodyum ve onunda en güçlü serisi N52 modelidir.
Cihazımız; 5 yıl garantili olup, doğru sıcaklık ve basınçta, 10 yıl gibi uzun kullanım ömrüne sahiptir. Hiçbir şekilde bakım onarım gerektirmeyen cihazımızda elektrik ve kimyasal kullanımı da yoktur. Cihazlarımızın ½” ve ¾” bağlantılı modelleri mevcuttur. K modeli cihazlarımız az ve orta kireçli bölgeler için; B modeli cihazlarımız ise, yoğun kireçli bölgeler için tavsiye edilir.
Endüstriyel tip diye adlandırdığımız cihazlarımızın güç kaynakları Neodyum N52, gövdesi ve iç aksamı 304 kalite paslanmaz çelikten oluşmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olup, su ile çalışan tüm cihazlara ve tesisatlara uygulanabilir.
Boru çapı ¾” ‘ten başlayan endüstriyel cihazlarımızın, istenilen boru çapında üretimi mevcuttur. 3” e kadar dişli olup, 4” ve sonrası flanşlı olarak üretilmektedir. İsteğe göre, dişli bağlantı da flanşlı bağlantıya çevrilebilir. Cihazlarımızın bakım, onarım, elektrik, kimyevi madde kullanım ihtiyacı yoktur. 50 yıl gibi uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Ceefsmag manyetik kireç önleyici üretiminde neodyum mıknatıslar olarak da bilinen neodyum demir bor ( NdFeB) alaşımından mamul mıknatıslar kullanılır. Neodyum mıknatıslar, 14.500 Gauss’a yaklaşan manyetik akı yoğunlukları , 180 C ‘a ulaşan etkin kullanım sıcaklıkları ile manyetik kireç önleyici üretimi için ideal mıknatıslardır.

Mıknatıslar, üretildikleri alaşım, manyetik akı yoğunluğu ve kullanım sıcaklıklarıyla anılırlar. Bununla birlikte, aynı alaşımdan mamul aynı manyetik akı yoğunluğuna ve kullanım sıcaklığına sahip mıknatıslar, su üzerinde birbirlerinden oldukça farklı etkiye sahip olabilir.bu etki farklılığı, mıknatısların tipi ile özdeş diğer fiziksel ve elektriksel özelliklerinde gizlidir.

Bu açıdan, aynı mıknatıslar kullanılarak üretilmiş olsalar bile farklı manyetik kireç önleyicilerde manyetik etki farkı söz konusudur. Ayrıca cihaz içerisinde mıknatısların konumu ve sayısı da oluşturacak manyetik alanın büyüklüğü üzerinde etkilidir. Manyetik kireç önleyicilerin üretiminde asıl sır zaten tam bu noktada gizlidir. Ceefsmag manyetik kireç önleyiciler, yukarıda bahsedilen etkenler açısından karşılaşılabilecek en uç durumlar dikkate alınarak tasarlanır ve en iyi kalite malzemeler ve en uygun tür ve tipte mıknatıslar kullanılarak en son teknoloji makinelerde mükemmel bir işçilikle üretilir.

Ceefsmag manyetik kireç önleyiciler şimdilik DN 15 ve DN 20 anma çaplarında dört ayrı tipte ve 100 C sıcaklıkta işlev görecek şekilde imal edilmektedir. Önümüzdeki aylarda diğer anma çaplarındaki manyetik kireç önleyicilerin üretimine başlanılacaktır. Cihaz gövdelerinin üretiminde polipropilen, bağlanti elemanları olarak ise üzerleri nikel kaplı pirinç kullanılmaktadır. Ceefsmag manyetik kireç önleyiciler patentli üretimlerdir. Ceefsmag manyetik kireç önleyiciler 5 yıl firma garantili olup, 50 yıl gibi oldukça uzun kullanım ömrüne sahiptir. Garanti süresi içerisinde herhangi bir imalat hatası olan manyetik kireç önleyiciler, doğrudan yenileri ile değiştirilmektedir.

Ceefsmag manyetik kireç önleyiciler evlerden sanayi tesislerine kadar her alanda kullanılabilir. Rivermag manyetik kireç önleyicileri kullanmaya başladığınızda birçok yararlarınız olacaktır. Ceefsmag manyetik kireç önleyicilerin size sağlayacağı başlıca yararlar aşağıda belirtilmiştir. • Tesisat ve cihazlarda kireç oluşumunu önler. Tesisat ve cihazlar ömürleri boyunca verimli olarak çalışırlar. • Metal tesisatlarda korozyon oluşumunu engeller. Tesisat ve cihazların ömürleri boyunca etkin ve verimli çalışmalarına yardımcı olur. • Tesisat ve cihazlarda daha önce oluşmuş kireci çözer. Tesisat ve cihazlar tekrar verimli olarak çalmaya başlar. • Çamaşır ve bulaşık makinelerinde deterjan kullanımında %50 ‘ye kadar tasarruf sağlar ve ayrıca kimyasal kireç önleyici maddelerin kullanılmasına gerek bırakmaz*

• Isının suya tam olarak aktarılmasını ve böylece makinelardan verimli ve etkin olarak yararlanılmasına yardımcı olur. Çamaşır ve bulaşık makinelerinde elektrik enerjisinde %30 ‘a kadar tasarruf sağlar. • Tesisatların kireçle tıknamsını ve arızalanmasını önler. Bakım ve onarım masraflarından tasarruf sağlar. • Manyetik su, insanlarda boşaltım sistemini ve böbrekleri olumlu olarak etkiler. • Manyetik su, bitki ve hayvanlarda büyümeyi artırır. Hayvansal ve bitkisel üretimde verim artışı sağlar. • Betonun basınç dayanımını artırır. Aynı çimento, agrega ve aynı su kullanılarak daha dayanıklı beton elde edilmesini sağlar. • Havuzlarda mikroorganizma ve yosun gelişimini önler. Kullananların sağlığının olumsuz etkilenmemesini sağlar. *Çamaşır makinelerinde kullandığınız kimyasal kireç önleyicileri ve bulaşık makinelerinde kullandığınız tuzu kullanmayarak yapacağınız tasarruf ile birkaç yıl içerisinde makinelerinizi bile yenileyebilirsiniz. Tek yapacağınız, çamaşır makinesi için kullanmakta olduğunuz kireç önleyicilerin, bulaşık makineleri için kullanmakta olduğunuz tuzun parasını bir kumbarada biriktirmektir.

CEEFS PROFESIONAL
DİĞER ÜRÜNLERİMİZ İÇİN

CEEF PROFESIONAL ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

MANYETİK KİREÇ ÖNLEYİCİ HAKKINDA

Avatar IMG

Manyetik kireç önleyiciler, mıknatıslardan meydana gelir ve mıknatısların oluşturduğu manyetik alandan geçen suyun bazı fiziksel özellikleri değiştirmesine dayalı olarak işlev görürler. Manyetik kireç önleyiciler, su içerisindeki kirecin kristal yapısını, suyun yüzey aktifliğini ve sudaki minerallerin statik yüklerini değiştirirler. Manyetik kireç önleyiciler, kristal yapı değişikliği sağlayarak sudaki ağırlıklı olarak bulunan bir kireç türü olan kalsit kristallerini aragonit kristallerine dönüştürdüklerinden, koruma sağlanan tesisatlarda sıcaklığa bağlı olarak suda çözünmüş olarak bulunan, çökelmesi durumunda ise kalsit esaslı sert bir kireçtaşı yerine, tanecikler halinde suyla taşınabilen aragonit esaslı yumuşak bir kireç oluşumunu sağlamaktadırlar. Bu değişim sonucu olarak tesisatlarda kireç tabakası oluşmamaktadır.

----------------

Avatar IMG

Mıknatıslar tarafından suya aktarılan manyetik etki , manyetik etkinin büyüklüğü ve suyun iletkenliği paralelinde normal olarak su tarafından en az 24 saat süreyle muhafaza edilir. Bu süre söz konusu etkenlerin büyüklüğüne bağlı olarak 48, hatta 72 saate kadar çıkabilir. Söz konusu sürelerden sonra manyetik etki kaybolmaya başlar. Bu sebeple manyetik kireç önleyicilerin depo, tank vb. suyun uzun süre beklediği yerlerin girişlerine uygulamaları durumunda tam verim alınmayabilir.Manyetik kireç önleyicilerde mıknatısların suya aktardığı manyetik etki, su içerisindeki mineraller tarafından tesisat boyunca taşınır. Bu açıdan mıknatısların oluşturduğu manyetik etki, sadece cihaz içerisinde değil, tesisat boyunca da görülür. Bu etki, su tarafından manyetik kireç önleyicinin gücüne ve suyun iletkenliğine bağlı olarak 5km ye kadar taşınabilir. Borulardaki dallanma ve yönlenmeler bu etkiyi bir miktar azaltabilir. Bu açıdan uzunluğu 5km yi aşan su şebekelerinde her 5km de bir tekrarlanarak kullanılmaları gerekir. Suya aktarılan manyetik etki, tesisat boyunca taşıdığı için tesisatlarda daha önce oluşmuş olan kireç tabakaları da kristal yapı değişikliğine uğrayarak çözünür ve kirecin oluşum süresine, sertliğine bağlı olarak kireç tabakası zamanla azalır.

----------------

Avatar IMG

Manyetik kireç önleyiciler, mıknatısların oluşturduğu manyetik etkinin aynı zamanda suyun yüzey aktifliğini ve suda çözünmüş olan minerallerin statik ( yüzey) yüklerini değiştirmesi sebebiyle korozyon oluşturma potansiyelini düşürdüğünden korozyona karşı da koruma sağlarlar. Manyetik kireç önleyiciler, kireç oluşumunu ve korozyonu önleme ile kireci çözme işlevlerini, elektrik ve kimyasal madde kullanılmaksızın, bakım ve onarım giderleri olmaksızın, parça değişimi veya sarf malzemesine gerek kalmaksızın sıfır işletme gideri ile yerine getirmektedirler. Manyetik kireç önleyiciler tesisata kolayca monte edilerek herhangi bir ayar yapılmadan kullanıldığı için pratik, kimyasal madde kullanılmadığı ve çevreye herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı için çevreci, herhangi bakım onarım ve işletme giderleri olmadığı için de ekonomiktirler. Manyetik kireç önleyicilerin sudaki kireci ve korozyonu önleyebilmesi , mevcut kireci de çözebilmesi için; suyun debisi ve sertliğine uygun, su akış yönüne dik, uygun büyüklükte bir manyetik alanın oluşturulması ve suyun iletkenliğinin manyetik etkiyi taşıyabilecek büyüklükte olması şarttır. Ayrıca, suyun manyetik alana maruz kalma süresi de yeterli olmalıdır.

----------------

Avatar IMG

Manyetik kireç önleyiciler, konutlar, siteler, ticarethaneler, resmi kurum ve kuruluşlar, sanayi tesisleri, çamaşırhaneler, hamam ve saunalar, termal ve jeotermal tesisler, yüzme havuzları, termik ve doğalgaz santralleri, sulama sistemleri, hazır beton ve beton yapı elemanları üretim tesisleri, içme suyu şebekeleri, gemiler ve denizaltılar vb. su kullanılan her yerde kullanılabilir. Bu amaçla, kullanılacağı yerdeki su debisine ve sertliğine uygun cihazın seçilmesi yeterlidir. Manyetik kireç önleyici cihazların içerisinden geçen suyun insan, bitki ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir zararı yoktur. Aksine manyetik su gerek insan gerekse bitki ve hayvanlar için bazı yönlerden yararlıdır. Manyetik su insanlarda boşaltım sistemleri üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Öyle ki NASA, uzaya gönderdiği astronotların yaşadığı idrar sorununu, ancak uzay araçlarını mıknatıslarla donatıp dünyanın manyetik alanına benzer manyetik alanlar oluşturarak çözebilmiştir.Aynı şekilde manyetik su, bitkilerin ve hayvanların gelişimlerini de olumlu etkilemektedir. Ülkemizde ve yurt dışında yapılan birçok bilimsel araştırmada manyetik su verilen bitkiler ile manyetik su içirilen hayvanların normal su verilen bitki ve normal su içirilen hayvanlara göre daha fazla geliştikleri bulunmuştur. Bu gelişmelerin genelde % 5- 10 arasında olduğu rapor edilmekle birlikte, %50 oranında gelişme sağlandığı yönünde raporlara da rastlanmaktadır. Manyetik su, betonda karbonatlaşma tepkimelerini önleyerek betonun basınç dayanımlarını %10-20 arasında artırabilmektedir.

----------------